MASIGNCLEAN101

Karantina Günlerinde İzlenebilecek Filmler

Karantina Günlerinde İzlenebilecek Filmler
18 Nisan 2020 Cumartesi
Karantina Günlerinde İzlenebilecek Filmler

Geçtiğimiz günlerde yazdığım Karantina Günlerinde İzlenebilecek Diziler yazıma birçok kişi film önerileride yapmamı istedi ve bu sıkıntılı günleri evimizde kalarak daha keyifli bir halde geçirebilmek için bugün sizlere film önerilerinde bulunacağım.

The Revenant İmdb: 8,0The Revenant

Kış ortasında karla kaplı Missouri'nin evcilleşmemiş ve affetmez vahşi doğasında, deneyimli on dokuzuncu yüzyıl takipçisi Hugh Glass ve oğlu Hawk, şiddetli Hint kabilesinin Arikara'nın keşfedilmemiş bölgesinde bir avcılık ve tuzak gezisine liderlik ediyor. Tuzakçılar partisi uzak Fort Kiowa'ya geri dönmek için mücadele ederken, müthiş bir boz ayı tarafından yapılan hızlı ve yıkıcı bir saldırı, ölüm eşiğinde vahşice bozkır bir Cam bıraktı, çiftleri tarafından kesildi. Şimdi, sadece Hugh'nun kudretli yaşam isteği, dünyanın en dayanılmaz ortamlarından birinde delici soğuktan ve ciddi tehlikelerden kurtulmasına yardımcı olabilir ve ona tanınmaz karkasını sürükleme ve intikamını tam olarak verme gücü verir. Ancak, ölümden dönen adam çileğin çılgın meyvesini tadacak mı?

İnception İmdb: 8,8İnception

Profesör kayınpederi Dr.Stephen Miles tarafından kendisine öğretilen bir kavram olan, konuyu bilmeden gizli bir bilgi elde etmek için kendini bir öznenin hayallerine sokan Dominic Cobb, sanatsal çıkarma biliminin önde gelen uygulayıcısıdır. Dom'un ortakları Miles'ın, Dom'un açıklamayacağı nedenlerden dolayı rüya mimarı olmaktan vazgeçtiği eski öğrencileridir. Dom'un işi genellikle kurumsal casusluktadır. Denekler bilginin yanlış ellere geçmesini istemediğinden, istemciler hataya karşı sıfır toleransa sahiptir. Dom, aynı zamanda aranan bir adamdır, çünkü geçmiş konularının çoğu Dom'un onlara ne yaptığını öğrenmiştir. Bu konulardan biri olan Bay Saito, Dom'a reddedemeyeceği bir iş sunuyor: kavramı bir adım daha ileriye götürmek, yani bilmeden konunun hayallerine düşünceler dikmek. Başlangıç, o kişiyi bir varlık olarak temelden değiştirebilir. Saito'nun hedefi, mevcut yörüngede devam ederse dünyayı yönetme potansiyeline sahip bir enerji iş imparatorluğunun varisi Robert Michael Fischer'dir. Davanın rüya mimarisinin karmaşık lojistiği ve Fischer ile ilgili bazı bilinmeyenlerin ötesinde, takımın başarısındaki en büyük engel, Cobb'un işten önce diğer ekip üyelerine açıklayamadığı bir başlangıç ​​yönü ve Cobb'un en yenisi hakkında endişeleniyor. Ariadne'nin Cobb'un kendi bilincinin, özellikle Mal'la ilgili olduğu inancını, rüyalarda ne olduğunu ele geçirebileceğine inanıyor.

Se7en İmdb: 8,6Se7en

İsimsiz bir şehirde yer alan Se7en , kurbanlarını yedi ölümcül günaha göre seçen sadist bir seri katili ( Kevin Spacey ) izleyen iki cinayet dedektifinin hikayesini takip ediyor. Brad Pitt , kendini deneyimli Dedektif William Somerset ( Morgan Freeman ) ile ortak bulduğu umutlu ama saf bir çaylak olan Dedektif David Mills rolünü canlandırıyor . Birlikte katilin her adımını izlerler, kurbanlar hızla art arda yığılırken korkunç suçlarının ardından tek tek tahmin edemezlerdi.


Pulp Fiction İmdb: 8,9


Pulp Fiction

Kabak  ve Honey Bunny , bir kafede yemek yerken yapılacak en iyi şeyin soymak olduğuna karar veren iki hırsız. Mafya kralı Marcellus Wallace  için çalışan iki hit adam olan Vincent Vega ve Jules Winnfield, patronları için çok özel ve çok gizemli bir evrak çantası almak için gönderildiler. Vincent daha sonra kocası dışarıdayken Bayan Wallace'a  iyi zaman geçirmelidir. Bu görünüşte ilgisiz dört öykü, doğrusal olmayan bir tarzda iç içe geçmiştir.

Short Term 12 İmdb: 8,0
Short Term 12

Risk altındaki gençler için koruyucu bir tesiste Grace, çoğu zaman en kötü ev durumlarından çekilen çocuklar için elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan genç bir danışman. O zaman bile, Grace ve meslektaşları, kendi hayatlarını yaşamaya çalışsalar bile, çok sık korkmuş olan çocuklara bakarken hayat kolay değildir. Şimdi, Grace'in bazı suçlamaları hayatlarında önemli dönüm noktalarına gelse bile, evlilik için hazırlanırken işler başa geliyor. Başa çıkmak için, Grace kariyerini ve daha da önemlisi suçlamalarını ağır risk altına sokabilecek zor algılar ve kararlar vermek zorunda kalacak.
The Usual Suspects İmdb: 8,5
The Usual Suspects

New York'ta bir kamyon kaçırma sonrasında beş suçlu tutuklandı ve sorgulanmak üzere bir araya getirildi. Hiçbiri suçlu olmadığından polise karşı bir intikam operasyonu planlıyorlar. Operasyon iyi gidiyor, ancak daha sonra Keyser Söze adlı efsanevi bir beyni suçlunun etkisi hissediliyor. Her birinin bir noktada Söze'yi yanlış yaptığı ve şimdi geri ödemesi gerektiği anlaşılıyor. Geri ödeme işi, bir tekne patlamasında 27 erkeği öldü, ancak asıl soru şu anda ortaya çıkıyor: Keyser Söze aslında kim?
The Wolf of Wall Street İmdb: 8,2
The Wolf of Wall Street
1990'ların başında, Jordan Belfort ortağı Donny Azoff ile birlikte çalıştı ve aracılık şirketi Stratford-Oakmont'a başladı. Şirketleri hızlı bir şekilde 20 kişilik bir personelden 250'den fazla bir personele büyür ve ticaret camiası ve Wall Street'teki durumları katlanarak büyür. Öyle ki şirketler halka arzlarını onlar aracılığıyla yapıyorlar. Durumları büyüdükçe, kötüye kullandıkları madde miktarı ve yalanları da artmaktadır. Başkaları gibi dikkat çekiyorlar, yüksek ticaretlerde ikramiyeyi vurduklarında personeli için cömert partiler atıyorlar. Bu sonuçta Forbes Dergisi'nin kapağında yer alan Belfort'a "Wall Of Wolf St." adı verilen Belfort'a götürür. FBI ile Belfort'un ticaret planlarına girerken, izlerini örtmek ve servetinin büyümesini izlemek için yeni yollar tasarladı. Belfort nihayetinde nakitlerini bir Avrupa bankasında saklamak için bir plan çıkarır.
Sizinde önerebileceğiniz film veya diziler varsa yorum bölümünde bizlerinde faydalanabilmesi için paylaşabilirsiniz.
avatar

Teşekkürler film önerileri için

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

ınception'ı ilerlete ilerlete izlemiştim ama bittiğinde güzel gelmişti.

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Biraz uzum olduğu için haklısınız ☺️

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Birkaçını izlemiştim. Her biri çok güzel filmler. Teşekkürler öneriler için. :)

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Aralarından sadece iki tanesini izlemişim. O yüzden diğerlerine de bakacağım. Bugünlerde izleyecek film arıyordum zaten. Teşekkürler, çok iyi geldi. :)

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Rica ederim :) keyifli seyirler.

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

liste içinde izlediğim filmler var. izlemek istediğimi de not aldım. :) emeklerinize sağlık. :)

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Teşekkür ederim iyi seyirler :=)

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Öneriler için teşekkürler :)

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Güzel öneriler teşekkür ederim :)

Cumartesi, Nisan 18, 2020
avatar

Başlangıç(Inception) filmi favorilerim arasında. Diğerleri de güzel öneriler, teşekkürler :)

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

Öneriler müthiş! Gelecek gazetemizde yer vereceğim kesinlikle... :)

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

inception görseline bakılırsa bilim kurgu türü bir film olmalı..İlk baştaki revanatı izledim gibi sanki..Öneriler iyiydi,emeğinize sağlık..🙂

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

Rica ederim iyi seyirler 😋

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

Benimde favorilerimden biri iyi seyirler ☺️

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

Çok çok teşekkür ederim saolun 😋

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

Aynen öyle teşekkür ederim ☺️

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

inception güzeldi sonunda epey kafam karışmıştı :D merak ettiklerime bakayım teşekkürler :)

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

Rica ederim keyifli seyirler :)

Pazar, Nisan 19, 2020
avatar

İzlemediğim filmler varmış. Hepsi de ilgimi çekti mutlaka izleyeceğim, teşekkürler :)

Pazartesi, Nisan 20, 2020
avatar

Rica ederim iyi seyirler :)

Pazartesi, Nisan 20, 2020
avatar

Elinize saglik cok güzel:) 2

Salı, Nisan 21, 2020
avatar

Teşekkürler, diğer meşhur blogların önerdiği saçma listelerden farklı olmuş. Bunlar her sinemaseverin mutlaka izlemesi gereken filmler.

Perşembe, Nisan 30, 2020
avatar

Rica ederim iyi seyirler :)

Perşembe, Nisan 30, 2020
avatar

Temanız cok hos bayıldım :)

Cuma, Mayıs 01, 2020